czwartek, 28 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Pokazy Florystyczne


Sekcja


Pokazy Florystyczne GARDENIA 2009


Na spotkanie z Florystyką, Organizatorzy Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie  mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane Pokazy Florystyczne w wykonaniu Mistrzów Polski Florystyki z lat ubiegłych oraz uczniów Polskich Szkół Florystycznych, które odbędą się podczas targów „GARDENIA” 2009 w dnach 27 luty - 1 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  w Pawilonie 8.

    W  trzydniowych Pokazach Florystycznych swoje aranżacje w tworzeniu oryginalnych kompozycji kwiatowych i roślinnych zaprezentują najlepsi polscy floryści, min. Anna Korzeniewska z Pleszewa „Wiosenne metamorfozy”, Bernadetta Sendorek-Książkiewicz i Monika Kudłacz  Krakowa "Wiosny przebudzenie" oraz Młodzi Floryści Polski – Uczniowie Polskich Szkół Florystycznych „Kwiaty duszy to...”.

   W czasie trwania Pokazów zaproszeni floryści wykonają bardzo interesujący pokaz przedstawiając wielkie możliwości w tworzeniu kwiatowych aranżacji o tematyce wiosennej, okolicznościowej i ślubnej. Atrakcją tegorocznych Pokazów będzie niedzielne show w wykonaniu 18 młodych Florystów Polski, który będzie składał się z dwóch części.

   Pierwsza część będzie dotyczyła tworzeniu bukietów okolicznościowych – kompozycje i aranżacje w naczyniach jak również małe i duże dekoracje komercyjne, jednym słowem bukiet na każdą kieszeń.

   Druga część będzie dotyczyć tematyki ślubnej -  wiązanki ślubne w formie tradycyjnej jak również nowoczesnej. Pokaz będzie zawierał elementy dekoracji kościoła, sali weselnej, samochodu.

   Różnorodność wykonanych bukietów podczas Pokazów Florystycznych, nowoczesne i tradycyjne pomysły Florystów, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory  z pewnością zaciekawią nie jednego widza. W realizacji tych pomysłów pomaga świeży i bogaty materiał roślinny, duże umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie i profesjonalizm florystów.
   
    Pokazy Florystyczne są adresowane do wszystkich kochających kwiaty jak również osób zajmujących się zawodowo florystyką. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi, jak również tradycyjnymi tendencjami obowiązującymi w świecie aranżacji kwiatowych.

Program Pokazów Florystycznych
 

27.02.2009:

11.00 - 13.00
Anna Korzeniewska (Pleszew) - „Wiosenne metamorfozy”

28.02.2009:

13.30 - 15.30
Bernadetta Sendorek-Książkiewicz i Monika Kudłacz (Kraków) -  "Wiosny przebudzenie"

1.03.2009:

11.00 - 13.00 –  Młodzi Floryści Polski -  „Kwiaty duszy to...”

14.00 - 16.00 – Młodzi Floryści Polski - „Kwiaty duszy to...”
 

Serdecznie zapraszamy!

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.