czwartek, 28 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Pokazy Florystyczne


Sekcja


Pokazy Florystyczne GARDENIA 2009


Pokazy Florystyczne
27.02-01.03.2009
Poznań


W dniach 27 lutego – 1 marca 2009 r. w czasie trwania Targów Gardenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 8 odbyły się Pokazy Florystyczne zaprezentowane przez najlepszych polskich florystów min. Annę Korzeniewską z Pleszewa 'Wiosenne metamorfozy', Bernadettę Sendorek-Książkiewicz i Monikę Kudłacz z Krakowa 'Wiosny przebudzenie' oraz Młodych Florystów Polski – Uczniów Polskich Szkół Florystycznych 'Kwiaty duszy to...'.

W czasie trwania Pokazów zaproszeni floryści wykonali bardzo interesujący pokaz przedstawiając wielkie możliwości w tworzeniu kwiatowych aranżacji o tematyce wiosennej, okolicznościowej i ślubnej. Atrakcją tegorocznych Pokazów było niedzielne show w wykonaniu 18 młodych Florystów Polski, który składał się z dwóch części.

Pierwsza część dotyczyła tworzeniu bukietów okolicznościowych – kompozycje i aranżacje  w naczyniach jak również małe i duże dekoracje komercyjne, jednym słowem bukiet na każdą kieszeń. Druga część  dotyczyła tematyki ślubnej -  wiązanki ślubne w formie tradycyjnej jak również nowoczesnej.

 Różnorodność wykonanych bukietów podczas Pokazów Florystycznych, nowoczesne i tradycyjne pomysły Florystów, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory  z pewnością zaciekawiły nie jednego widza. W realizacji tych pomysłów pomógł świeży i bogaty materiał roślinny, duże umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie i profesjonalizm florystów.
   
Pokazy Florystyczne były adresowane do wszystkich kochających kwiaty jak również osób zajmujących się zawodowo florystyką. Stanowiły niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi, jak również tradycyjnymi tendencjami obowiązującymi w świecie aranżacji kwiatowych.

Uczestnicy Pokazów Florystycznych 2009:

Anna Korzeniewska (Pleszew) – 'Wiosenne metamorfozy'
Bernadetta Sendorek-Książkiewicz i Monika Kudłacz (Kraków)  - 'Wiosny przebudzenie'
Młodzi Floryści Polski – 'Kwiaty duszy to...'

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.