niedziela, 20 października 2019
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Konkursy


Sekcja


Laureaci Konkursu dla Kwiaciarń 2019


 
 
 
KONKURS DLA KWIACIARŃ
21-23 luty 2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały Otwarty Konkurs Dla Kwiaciarń, który odbył się w dniach 21-23 lutego 2019 roku (czwartek-sobota) w ramach Targów Special Days oraz GARDENIA na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 8.
 

Tematami prac konkursowych były:

Praca obowiązkowa:

1. 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego – bukiet dla Rektora.

Prace do wyboru:

2. Pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (1931-1969) - kompozycja na 50. rocznicę śmierci.
3. 300-lat Bambrów w Poznaniu – florystyczna interpretacja kornetu lub czepca Bamberki.


Oceny prac dokonało Jury:

dr hab. Anna Lisiecka, prof. nadzw.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Wiceprezes Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Przewodnicząca Jury

dr hab. Agnieszka Krzymińska
Katedra Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Wiceprezes Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Międzynarodowy Sędzia Florystyki FLORINT
Członek Jury

Piotr Marzec
Mistrz Florystyki i Wykładowca
Członek Jury

Natalia Tarachowicz
Dyrektor Projektu Special Days
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Członek Jury

​Andrzej Aumiller
Prezes Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Maria Matuszczak
Członek Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Międzynarodowy Sędzia Florystyki FLORINT
Członek Jury

Monika Bartkowiak
Członek Zarządu SITO, Oddział w Poznaniu
Członek Jury
 

Ocena obejmowała elementy:

1. Innowacyjność
2. Koncepcja, m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów
3. Technika wykonania


Nagrody pieniężne dla zwycięzców 
Konkursu dla Kwiaciarń 2019

 

I miejsce 1 500 PLN
nagroda ufundowana przez Veolia Energia Poznań

Andrzej Górkiewicz
Ładne Kwiaty 

ul. Moniuszki 1
63-100 Śrem


II miejsce 1 000 PLN
nagroda ufundowana przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą w Poznaniu

Katarzyna Cepa
GALERIA KWIATÓW ZUZA

ul. Niepodległości 68
64-100 Leszno


III miejsce 500 PLN
nagroda ufundowana przez Veolia Energia Poznań

Paweł Łuczak
M.P.FLOWER STUDIO

ul. Szkolna 6B
Tarnowo Podgórne

 


NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ REKTORA UNIWERSYTETU
IM. ADAMA MICKIEWICZA  W POZNANIU

Dyplomy oraz Albumy dla trzech laureatów
Konkursu dla Kwiaciarń 
w kategorii 

100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego – bukiet dla Rektora
 

Andrzej Górkiewicz
Ładne Kwiaty

ul. Moniuszki 1
63-100 Śrem

Klaudia Miłodrowska
"Pod starą Lipą"
Ślubne dekoracje i upominki.

ul. Poznańska 1
66-100 Sulechów

Agnieszka Piątek Kujawa
Kwiecisty Ogród

Kórnicka 40
Jeziory Małe

 

 

NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ  TOWARZYSTWO BAMBRÓW POZNAŃSKICH

​Dyplomy, Albumy oraz serie znaczków
 dla trzech laureatów Konkursu dla Kwiaciarń 
w kategorii
300-lat Bambrów w Poznaniu – florystyczna interpretacja kornetu lub czepca Bamberki
 

Dominika Wolna
Kwiaciarnia "Majka" Wolna Dominika

ul. Wyzwolenia 2a
62-070 Dopiewo

Adrianna Sudoł
"RYNEK KWIATÓW" SUDOŁ SIERAKÓW

Pl. Powstańców Wielkopolskich 20
Sieraków

Agelika Sylwia Potocka
Kwiaciarnia "Potocka PL"

ul. Mickiewicza 13
62-045 Pniewy

Marta Kondzielnik
Kwiaciarnia DEKOR

ul. Pszczyńska 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój


NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ FILHARMONIĘ POZNAŃSKĄ
dla dwóch laureatów Konkursu dla Kwiaciarń 
w kategorii 
Pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (1931-1969) - kompozycja na 50. rocznicę śmierci

 

Beata Gintrowicz-Sławińska
Grupa Gintrowicz Flowers

ul. Chodzieska 18
68-418 Poznań

Agnieszka Piątek Kujawa
Kwiecisty Ogród

Kórnicka 40
Jeziory Małe

 

Dyplom Prezesa
Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu

Beata Gintrowicz-Sławińska
Grupa Gintrowicz Flowers

ul. Chodzieska 18
68-418 Poznań

 

 

LAUREACI KONKURSU DLA KWIACIARŃ 2019
 

 KATEGORIA
100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego – bukiet dla Rektora


I miejsce

Paweł Łuczak
M.P.FLOWER STUDIO

ul. Szkolna 6B
Tarnowo Podgórne
 

II miejsce

Katarzyna Cepa
GALERIA KWIATÓW ZUZA

ul. Niepodległości 68
64-100 Leszno
 

III miejsce

Marta Kondzielnik
Kwiaciarnia DEKOR

ul. Pszczyńska 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
 

Andrzej Górkiewicz
Ładne Kwiaty 

ul. Moniuszki 1
63-100 Śrem

Dominika Wolna
Kwiaciarnia "Majka" Wolna Dominika

ul. Wyzwolenia 2a
62-070 Dopiewo



 KATEGORIA
Pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (1931-1969) - kompozycja na 50. rocznicę śmierci

I miejsce

Andrzej Górkiewicz
Ładne Kwiaty 

ul. Moniuszki 1
63-100 Śrem

II miejsce

Agnieszka Piątek Kujawa
Kwiecisty Ogród

Kórnicka 40
Jeziory Małe

III miejsce

Magdalena Soloch
ZACZAROWANE DEKORACJE

SPRZEDAŻ INTERNETOWA

 

 KATEGORIA
300-lat Bambrów w Poznaniu – florystyczna interpretacja kornetu lub czepca Bamberki

I miejsce

Agelika Sylwia Potocka
Kwiaciarnia "Potocka PL"

ul. Mickiewicza 13
62-045 Pniewy

II miejsce
 

Marta Kondzielnik
Kwiaciarnia DEKOR

ul. Pszczyńska 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAWORZE
"Spod Igły"

ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1
59-400 Jawor
 

III miejsce

Paweł Łuczak
M.P.FLOWER STUDIO

ul. Szkolna 6B
Tarnowo Podgórne

 

KWIACIARNIE BIORĄCE UDZIAŁ W KONKURSIE DLA KWIACIARŃ
21-23 LUTY 2019

 

1
Agnieszka Piątek Kujawa
Kwiecisty Ogród
Kórnicka 40
Jeziory Małe

2
Klaudia Miłodrowska
"Pod starą Lipą"
Ślubne dekoracje i upominki.

ul. Poznańska 1
66-100 Sulechów

3
Adrianna Sudoł
"RYNEK KWIATÓW" SUDOŁ SIERAKÓW

Pl. Powstańców Wielkopolskich 20
Sieraków

4
Anna Wawrzyniak
artAnn Pracownia Florystyczna

Tomaszów Mazowiecki

5
Agelika Sylwia Potocka
Kwiaciarnia "Potocka PL"

ul. Mickiewicza 13
62-045 Pniewy

6
Kamila Maria Grodzicka
Kwiaciarnia KWIATAMI MALOWANE Toruń

ul. Watzenrodego 17
87-100 Toruń

7
Joanna Lewandowska
Kwiatowa Manufaktura Joanna Lewandowska

ul. Umińskiego 16 m 37
Warszawa

8
Magdalena Soloch
ZACZAROWANE DEKORACJE

SPRZEDAŻ INTERNETOWA

9
Paweł Łuczak
M.P.FLOWER STUDIO

ul. Szkolna 6B
Tarnowo Podgórne

10
Marta Kondzielnik
Kwiaciarnia DEKOR

ul. Pszczyńska 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój

11
Agnieszka Jurkiewicz
Kwiaciarnia Rikka

ul. Jutrzenki 10/15a
20-538 Lublin

12
Katarzyna Cepa
GALERIA KWIATÓW ZUZA

ul. Niepodległości 68
64-100 Leszno

13
ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAWORZE
"Spod Igły"

ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1
59-400 Jawor

14
Beata Gintrowicz-Sławińska
Grupa Gintrowicz Flowers

ul. Chodzieska 18
68-418 Poznań

15
Anna Kłosowska
Kwiaciarnia Monstera

ul. Kościuszki 5
23-213 Zakrzówek

16
Andrzej Górkiewicz
Ładne Kwiaty 

ul. Moniuszki 1
63-100 Śrem

17
Dominika Wolna
Kwiaciarnia "Majka" Wolna Dominika

ul. Wyzwolenia 2a
62-070 Dopiewo

 

ORGANIZATOR 
KONKURSU DLA KWIACIARŃ 2019
 

 

 

SPONSORZY
KONKURSU DLA KWIACIARŃ 2019

                              

       

 

  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

www.chrysalsklep.pl
http://www.chrysalsklep.pl

 
PATRON MEDIALNY
KONKURSU DLA KWIACIARŃ 2019



 

                  

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.